Ev alıp satacaklara ders olacak bir hikaye !!

Ev alıp satarken, araba alıp satarken başınıza türlü dolandırıcılık olayları gelebilir. Bu yüzden zaman zaman uyarılarda bulunuyoruz.

Ev alıp satarken, araba alıp satarken başınıza türlü dolandırıcılık olayları gelebilir. Bu yüzden zaman zaman uyarılarda bulunuyoruz. Sahibini tam olarak bilmediğiniz evleri, arabaları araştırmadan, belgelerini görmeden satın almayın diye...

Dün gazetemizin Yayın Koordinatörü Hicran Aygün`ün başına gelen olayı anlatacağım ki herkese ders olsun. Hicran Aygün`ün annesine ait Beşiktaş`taki ev satılması için emlakçıya veriliyor. Emlakçı da müşteri bulunca eve gidiliyor ve evde eşyalar olduğu görülüyor. Emlakçının ihbarıyla harekete geçen ev sahipleri araştırdıklarında ilginç bir olayla karşılaşıyorlar.

KENDİ EVİ GİBİ GİRDİ

Önceki gece birileri apartmana gelerek eşyalarını eve koyuyor. Tüm komşular ve apartmanın kapıcısı da evin satıldığını düşünerek müdahale etmiyor. Ev sahipleri konuyu Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü yetkililerine intikal ettiriyorlar. Polis durumun şikayete bağlı bir suç olmasından dolayı savcılık tarafından çözülmesi gerektiğini bu yüzden müdahale edemeyeceğini söylüyor.

SAVCILIK ÇÖZECEK

Şimdi eve eşyalarını bırakan kişilerin bulunması beklenecek. Polisin tahminine göre bu insanlar da dolandırılmış olabilir. Çünkü onlara da birileri evi satmış ya da kiraya vermiş olabilir. Türkiye`de her gün böyle onlarca dolandırıcılık vakası yaşanıyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi evinizi satacaksanız da ev alacaksanız da çok dikkatli olun.

Evinizi satması için anahtarlarınızı teslim edeceğiniz emlakçıları iyi araştırın. Ev alacak ya da kiralayacaksanız da ev sahipleriyle mutlaka karşılaşın onlarla konuşun ve tapu gibi tüm evrakların gerçek olup olmadığını inceleyin.

Gerekirse tapu müdürlüklerine giderek tespit yaptırın. Sonra dizinizi dövmemek için bunları sakın ihmal etmeyin.

2008-07-22 Takvim

Faruk Erdem

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

Anket

Oturduğunuz ev size mi ait?: