konut

warning: Creating default object from empty value in /home/evkat/domains/evkat.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

37bin TL ye Ev satisi kampanyasi...

Mart 2011'e kadar yüzde 25 kar vaadi ile konut yapan Fi Yapı, Tuzla'da başlayacağı FiYaka Tuzla 3 projesinde yüzde 25 kar garantisi veriyor, teslimatta "ister daireyi ister yüzde 25 primi al" diyecek.

Ev sahiplerine kat mülkiyeti müjdesi !

SADECE evi olanlara değil dükkanı, bürosu, mağazası olanlara da "kat mülkiyeti" müjdesi geliyor.

Bununla ilgili yasa tasarısı, Bakanlar Kurulu'nda görüşüldükten sonra Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda da kabul edildi. Önümüzdeki günlerde, Meclis Genel Kurulu'nda görüşülerek kabul edilmesi bekleniyor.

SORUN NEYDİ?

İskanı alınmış ancak kat mülkiyetine çevrilmemiş milyonlarca konut ve işyeri vardı. Başka bir anlatımla, Türkiye'deki konut ve işyerlerinin yüzde 70'i kat mülkiyetine çevrilmemişti. Ellerinde "kat irtifaklı arsa payı" tapusu olanlardan, gayrimenkulünün iskanı bulunanlara, 28 Kasım 2009'a kadar bir süre tanınmış ve konut ya da işyerlerinin bu süre içinde kat mülkiyetine geçirilmesi istenilmişti.

Kiracıları sevindiren haber

Yargıtay 3 üncü Hukuk Dairesi ekonomik nedenlerden dolayı kira bedellerine zam yapılamayacağına karar verdi.

Kararda kiraların genel fiyat artışı kadar yükselmediği, kiraların düştüğü dönemlerde de ev sahiplerinin zam taleplerinin reddedilmesi gerektiği belirtildi

Gerekçe kiraların düşmesi

Pesinat ödemeden ev sahibi olmak istermisiniz?

Ekonomik krizi fırsata çevirmeyi bilen firmalar peşpeşe kampanyalara başladılar.Önce uzun vadeli kampanyalar vardi şimdi ise sıfır peşinatlı kampanyalar rağbet görmeye başladı.Sıfır peşinatlı kampanya yapan firmalarin bazilari

Galatown

Lüleburgaz'da kiralar ve yakıtlar el yakıyor!

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde kira ücretlerinin yüksek oluşu kiracıları zor durumda bırakıyor. Genelde kiracıların, şehir dışından gelen işçi, memur ve üniversite öğrencisi olması da uygun fiyata ev bulmalarını güçleştiriyor.

Ev kiralamaya talebin artmasındaki sebeplerin başında D-100 karayolu etrafında toplanan sanayi yatırımları geliyor. Yeni gelen yatırımlar ilçeye doğrudan göçü artırırken, kamu çalışanları, işçiler ve Meslek Yüksek Okulu'na açılan yeni bölümlerle birlikte artan öğrenci kapasitesi de ev bulmayı zorlaştırıyor. Ev fiyatlarının 400 YTL ile 700 YTL, yakıt ücreti olarak da 130 YTL ile 180 YTL istenmesi kiracıları zor durumda bırakıyor.

TOKİ'den peşin ödemeye süper indirim

Peşin ödemeye yüzde 20 indirim yapan TOKİ, 50 bin YTL'ye lüks konut imkanı sunuyor.

Kampanya rüzgarı Anadolu’ya da sıçradı. TOKİ, tüm satışlarında peşine yüzde 20 indirim yaparken, Antalya, Mersin gibi şehirlerde 150 bin YTL’ye lüks konut yatırımı yapmak mümkün hale geldi.

Gayrimenkulün kalbi İstanbul’da atıyor. Ancak, Türkiye’nin diğer 80 ilinde de başta TOKİ olmak üzere pek çok firmanın projeleriyle uygun fiyata ev sahibi olmak mümkün. BUGÜN Gazetesi Ağrı’dan Edirne’ye konut projelerini derledi.

ADANA’DA PROJE FIRTINASI

Profilo Holding’in Seyhan’daki Profilo apartmanında 186 metrekarelik dairelerin fiyatları 115 bin YTL ile 129 bin YTL arasında değişiyor. TMZ İnşaat’ın Panorama Evleri’nde 200 metrekarelik düz ve 350 metrekarelik dubleks olmak üzere iki tip daire 200 bin ile 350 bin YTL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Eskidji İnşaat’ın Yüreğir’de yapımına devam ettiği Seyhan Park Evleri’nde 91-259 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatları 109 bin YTL’den başlıyor, 277 bin YTL’ye kadar çıkıyor.

Emlak Festivali'nde büyük fırsat! 50 firma yüzde 35 indirim sunacak

Mortgage Brokerları Derneği, Nisan 2009'da İstanbul'da düzenleyeceği Emlak Festivali'nde inşaat firmalarıyla anlaşıp yüzde 35'lere varan indirimler sağlayacak. Dernek böylece sektöre nefes aldırmayı hedefliyor.

Mortgage Brokerları Derneği'nin (MBD) Nisan 2009'da İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenleyeceği "Emlak Festivali"ne indirimler damga vuracak.
Festivalde indirim furyası yaşatacaklarını vurgulayan MBD Başkanı Hakan Buvan, "Festivale katılan projeleri, birinci gün yüzde 35, ikinci gün yüzde 30, üçüncü gün yüzde 25, dördüncü gün ise yüzde 20 indirim imkânıyla ziyaretçilere sunacağız" dedi.
Festival dahilinde 50'ye yakın inşaat firmasıyla anlaşma yapacaklarını anlatan Buvan, yapılacak indirimlerle sektörün rahat bir nefes almasını hedeflediklerini söyledi. İnşaat firmalarının kriz ortamında ellerinde kalan tüm projelerini festivalde satabileceklerine inandıklarını kaydeden Buvan, bu nedenle gerek firmaların gerekse ziyaretçilerin festivale yoğun ilgi göstermesini beklediklerini dile getirdi.

Mehmet Özsakarya:'Üç Ayda Bir Baca Temizliği Yapılsın'

Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Özsakarya, vatandaşları, kış aylarında yaşanan soba ve şofben zehirlenmeleri konusunda uyardı. Yanlış kullanım ve ihmalin can aldığını belirten Özsakarya, ""Renksiz, kokusuz, tatsız bir gaz olan karbonmonoksitten kaynaklanan zehirlenmeler, uykudayken hiç fark edilmez. Bu konuda bilinçli olmak lazım" dedi.

Havalandırın

Temizliği ve bakımı yapılmayan bacaların, zehirlenme ve yangınlara neden olduğunu hatırlatan Özsakarya, katı yakıt kullanılıyorsa en az 2 ayda bir, sıvı veya gaz yakıt kullanılıyorsa, en az üç ayda bir bacanın temizlenmesi gerektiğini vurguladı. Baca çekişinin azalmasıyla zehirlenme riskinin arttığına dikkat çeken Özsakarya, şofben konusunda da uyarılarda bulundu.

KiRADER'den kiracılara ekonomik kriz tüyosu

Yeni Kiracılar Derneği (KİRADER) Genel Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, kiracıların ekonomik krizi kendi lehlerine çevirebileceklerini söyledi.
Büyüknohutçu, tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizin etkilerinin Türkiye'de de hissedilmeye başladığını, kiracıların ödeme sıkıntısı çektiğini belirtti.
Türkiye'de kira miktarlarının gelişmiş ülkelerdekinin aksine, ev sahibinin keyfiyeti sonucu belirlendiği ifade eden Büyüknohutçu, “Asgari ücretli bir vatandaş standart bir evde kalmak isterse bütün maaşını kiraya vermek zorunda kalıyor. En düşük kira 400-500'den aşağı değil” diye konuştu.
Krizlerin iyi olmadığını, ancak iyi kullanılması durumunda düşük gelirli insanlar için fırsatlar doğurabileceğini öne süren Büyüknohutçu, oturduğu konuta değerinin çok üstünde kira ödemek zorunda kalan kiracıların bu dönemde ev sahibiyle yeniden kira miktarını görüşme fırsatı bulabileceğini söyledi.

Novawood şehirde, ahşaptan konut ve ofis yapacak

Novawood, şimdiye kadar projelerde dış veya iç dekorasyon ürünü olarak kullanılan ahşaptan şehir merkezlerinde konut rezidans ve ofis projeleri yapmak için kolları sıvadı..

Balta girmemiş ormanlardan kesildikten sonra sıcak fırınlarda doğal yöntemlerle yapısal değişikliğe uğrayan ahşap şimdiye kadar kırsal kesimdeki evlerde kullanıldı.

Ahşap deyince aklımıza hep Bolu dağındaki evler ya da Karadeniz gelirdi. Şimdi ise genellikle iç dekorasyonlarında kullanılan ahşaptan şehir merkezlerinde ofis, konut ve rezidans projeleri gündemde.

Anket

Oturduğunuz ev size mi ait?:

İçeriği paylaş